Dostluk Cafesi

hoşgeldiniz lütfen üye olun yada giriş yapın

Join the forum, it's quick and easy

Dostluk Cafesi

hoşgeldiniz lütfen üye olun yada giriş yapın

Dostluk Cafesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!..

KoVBoY_Kiz
    KoVBoY_Kiz
    yeni üye

Kadın
    Ruh Hali : Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Eglenc10

Rep:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue3/1000000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (3/1000000)
    aktiflik:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue100/10000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (100/10000)

Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!..

Mesaj tarafından KoVBoY_Kiz Çarş. Kas. 05, 2008 10:21 pm

Bugünün gençlerine üzülüyorum, birbirlerinin kulağına aşk şiirleri fısıldamıyor, Ümit Yaşar'ı tanımıyorlar. Özdemir Asaf'tan haberleri olmadığı için, "Bir kelimeye bin anlam" yükleyip birbirlerine seslenemiyorlar.. "Üçüncü Şahsın Şiiri"ni yazan Atilla İlhan onlar için Cumhuriyet'in politik yazarı..
    Daha eskilere, Necip Fazıl'lara falan gitmiyorum, mesela Beklemek üzerine o muhteşem satırları yazan.. "Ne hasta beklerdi sabahı/ Ve ne genç ölüyü mezar/ Ne de şeytan bir günahı/ Seni beklediğim kadar" diyen Necip Fazıl'ı..
    Geçen hafta Yalın'ın "Bir Tanem"ini yazmıştım.. "Bir Tanem" nedir onu anlatarak.. Meğer ne çok insanın içindeymiş, bu iki minik sözcük.. Telefonlar.. Fakslar.. Emailler.. Hiç aklımdan geçmeyen kişiler "Kestim sakladım" diye telefon ettiler..
    İnsanın "Bir Tanem" diyeceği birinin olması harika bir şey.. Onu anlatırken, bir iki satır da, Bir Tane'yi beklemeyi anlatmıştım.. Mazoşist bir coşku ile beklemeyi..
    Bekleme acısını tatmanın güzelliğini yazmıştım, araya sıkıştırıp.. Oysa üzerine romanlar yazacak kadar uzun konuydu..
    Bir Tanem'den evin anahtarını geri istemiştim, bir defasında.. Bu eve bir daha gelme" anlamına değil tabii.. O belki de öyle anlamıştır bilmem..
    Evin anahtarının onda olması nedir, bilen bilir..
    Günün her saatinde, dakikasında, anında beklersiniz.. Anahtarı var ya.. Canı isterse gelebilir.. Ne zaman canı isterse..
    24 saatin 24'ünde de beklemek.. Her gün beklemek.. Durmadan beklemek.. Can mı dayanır?..
    Gelmez haspam..
    Anahtarı geri alınca işkence bitti sanırsınız.. Öyle ya, artık her an beklemek yok.. Geleceği zamanı bildirir, telefon edip, siz de sadece o anı beklersiniz biter gider.. Keşke o kadar kolay olsaydı.. Bu defa bir başka bekleyiş başlar.. Bu defa telefonun zilinin çalmasını beklersiniz.. Çalan her zilde onun sesini beklersiniz.. Dahası sürpriz yapmasını, ışığı görüp aniden kapıyı çalmasını beklersiniz.. Çalan her kapı zilinde onu beklersiniz.. Çünkü aslında sevmek, hem de nasıl beklemektir..
    Bir dost "Beklemeyi yazmışsın, ama senin yazdıklarını yıllar önce hem de nasıl anlatan Ümit Yaşar'ın dizelerinden haberin yok, belli dedi..
    Yoktu gerçekten.. Ben ki, Ümit Yaşar'ı ezber bildiğimi sanırdım..
    "Yolla" dedim..
    Yolladı..
    Bu dizeleri satır satır okuyun.. Her satırı on kez okuyup, yüz kez düşünün.. Hiç böyle beklediniz mi?.
    Hiç böyle beklendiğinizi düşündünüz mü?..
    Hey koca Ümit Yaşar.. İşte Bekleyenler İçin!..
    Bir ayak sesi duymayayım
    Kapıya koşuyorum
    Gelen sen misin diye
    Bir sarı saç görmeyeyim
    Yüreğim burkuluyor
    Ağlamaklı oluyorum.
    Her şey bana seni hatırlatıyor
    Gökyüzüne baksam
    Gözlerinin binlercesini görürüm
    Bir rüzgar değse yüzüme
    Ellerini düşünmeden edemem
    Yaktığım bütün sigaraların dumanları sana benzer
    Tadı senden gelir
    Yediğim yemişlerin İçtiğim içkilerin
    Ve içimdeki bu dayanılmaz sıkıntı
    Bu emsalsiz hüzün
    Seni beklediğim içindir.

Resmine bakamaz oldum
    Uykulardan korkuyorum artık
    Utanıyorum odamdaki bütün eşyalardan
    Şu sedir hala gelip oturmanı bekliyor
    Şu ayna karşısında güzelliğini seyretmeni
    Şu kadeh dudaklarına değebilmek için duruyor masada.
    Ve şu saat geldiğin anda
    Durabilir sevincinden
    Zaman çıldırabilir
    Çünkü benim dünyamda
    Ölümsüzlük, seni sevmek demektir.

Bir çocuk doğmayı bekler
    Bir ağır hasta ölmeyi
    Bitkiler yağmur ve güneşi bekler
    Yalnız bir kadın sevilmeyi
    Ve düşün ki bir adam
    İçinde bütün bekleyenlerin korkusu ve ümidi
    Seni bekler
    Asılmayı bekleyen bir idam mahkumu gibi.
    Sen gelinceye kadar
    Pencerem kapalı duracak
    Rüzgar gelmesin diye
    Artık perdeleri açmayacağım
    Gün ışığı girmesin diye
    Sonra kahrolacağım
    Bu karanlıkta, bu derin yalnızlıkta
    Ve günlerce gecelerce haykıracağım
    Nerdesin diye, nerdesin diye,

Bir gün bu kapıdan sen gireceksin
    Biliyorum
    Ergeç bu bekleyişin bir sonu gelecek
    Yıllarca sonra
    Öldüğüm gün bile gelsen
    Bütün bu bekleyişlerimi ve öldüğümü unutup
    Çocuklar gibi sevineceğim
    Kalkıp sarılacağım ellerine
    Uzun uzun ağlayacağım.

"Öldüğüm gün bile gelsen.."
    Böyle bekleyiş olur mu?.. Olur dostlarım olur..
    Öyle beklersen, kavuştuğunda öldüğünü bile unutursun gerçekten.. Öldüğünü de.. Öldüreni de..
    Şiir güzel şey dostlarım.. Sevmek kadar güzel..
    cadicim
    cadicim
    YÖNETİCİ

Kadın
    Ruh Hali : Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Hosgor10

Rep:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue10000/100000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (10000/100000)
    aktiflik:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue10000/10000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (10000/10000)

Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty Geri: Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!..

Mesaj tarafından cadicim Perş. Kas. 06, 2008 12:40 am

Very Happy teşekkürler canımm paylaşımın için[i][b]
    baskıncan
    baskıncan
    moderatör

Erkek
    Ruh Hali : Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Aggres10

Rep:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue100000/1000000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (100000/1000000)
    aktiflik:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue1000/1000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty Geri: Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!..

Mesaj tarafından baskıncan Cuma Kas. 07, 2008 11:10 am

Paylaşım için teşekkürlerr
    @DENIZYILDIZIM@
    @DENIZYILDIZIM@
    üye

Kadın
    Ruh Hali : Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Idaree11

Rep:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue10/1000000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (10/1000000)
    aktiflik:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue1000/1000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Mesaj tarafından @DENIZYILDIZIM@ Paz Kas. 09, 2008 5:45 pm

tşkr canım yüreğine sağlık çok güzel SmileŞiir güzel şey Sevmek kadar güzel..
    sevgiyle kal!!!!
    @DENIZYILDIZIM@
    @DENIZYILDIZIM@
    üye

Kadın
    Ruh Hali : Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Idaree11

Rep:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue10/1000000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (10/1000000)
    aktiflik:

Mesaj tarafından @DENIZYILDIZIM@ Paz Kas. 09, 2008 5:46 pm

yazdıklarım 2 kere çıkıyor ne oluyor anlamıyorum
    dj.tatii
    dj.tatii
    MhanYaq Dj

Erkek
    İş/Hobiler : :P
    Ruh Hali : Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Cilgin10

Rep:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue100000/1000000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (100000/1000000)
    aktiflik:
    Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Left_bar_bleue10000/10000Her sevmek, hem de nasıl beklemektir!.. Empty_bar_bleue  (10000/10000)

Mesaj tarafından dj.tatii Paz Kas. 09, 2008 6:24 pm

paylaşıma teşekkürler ablam yüreğine sağlık. SmileSmileSmile

ablam ttnet in bağlantısında sorun oldugu için beklerken gene tıklıyosundur SmileSmile

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 11:33 pm